Apie mus

MŪSŲ VEIKLA

Nuoširdžiai tikime, kad visi be globos likę keturkojai nusipelno antro šanso, todėl jais rūpinamės, gydome ir dedame visas jėgas svajonių namų paieškai. Gyvūnų globos organizacija „Lesė“ buvo įkurta 2007 metais, šiuo metu turime du padalinius: Vilniuje ir Kaune. Mūsų tikslas yra visiems globotiniams rasti namus, tad jie prieglaudoje gyvena tol, kol randa naujus šeimininkus arba miršta nuo senatvės. Organizacijos pagrindą sudaro žmonės, kurie dirba prieglaudoje savanoriškai.

Pagrindinė mūsų veikla

  • Gyvūnų sterilizacija bei programos Pagauk, sterilizuok, paleisk vykdymas;
  • Laikina gyvūnų globa;
  • Naujų namų paieška prieglaudos gyvūnams;
  • Gyvūnų gelbėjimo darbai bei gydymas;
  • Dovanojamų, dingusių bei rastų gyvūnų portalo www.gyvunugloba.lt administravimas.

Mūsų tikslai

  • Humaniškais būdais sumažinti beglobių gyvūnų skaičių;
  • Surasti naujus namus prieglaudoje esantiems gyvūnams;
  • Sukurti ir pritaikyti efektyviai veikiančią gyvūnų gelbėjimo sistemą;
  • Įkurti Europos Sąjungos standartus atitinkančius gyvūnų globos namus;
  • Rengti ir vykdyti visuomenės švietimo programas apie organizacijos veiklą ir gyvūnų globą Lietuvoje.

Mūsų misija

  • Dalintis informacija, prisidedančia prie gyvūnų gerovės.
  • Teikti kokybišką priežiūrą beglobiams prieglaudoje.

Mūsų vizija

  • Siekiame ir toliau būti organizacija, kuri aktyviai gerina visos Lietuvos beglobių gyvūnų situaciją, gina ir kovoja už gyvūnų teises bei ugdo visuomenės atsakingą požiūrį į gyvūnus.

Veiklos statistika

Lesė katės
Lesė šunys
Lesė gyvūnai

150+

Renginių

200+

Ekskursijų

100+

Pamokų

VILNIAUS PRIEGLAUDOS ISTORIJA

Esame nevyriausybinė, ne pelno siekianti gyvūnų globos organizacija, kurios branduolį sudaro savanoriai. Dalis mūsų narių savo veiklą gyvūnų globos srityje pradėjo gyvūnų globos tarnyboje „Pifas“ dar 2006 m. Vilniaus komanda 2007-aisiais įkūrė atskirą organizaciją „Vilniaus Pifas“, kuri vėliau buvo pervadinta į „Lesę“. Iš pradžių vykdėme gyvūnų gelbėjimo darbus, gydėme ir globojome gyvūnus savanorių namuose. Darbus pradėjome su itin ribotais ištekliais. Daugelį gyvūnų globos ir gydymo išlaidų dengė prieglaudos nariai.

2008 m. išsinuomojome pirmąsias prieglaudos patalpas – Filaretų klinikos stacionarą Užupyje, kuriame glaudėme apie 20 – 30 gyvūnų, iš jų 5 – 10 globotinių buvo šunys.

2010 m. persikėlėme į dabartines nuomojamas patalpas Buivydiškėse, kuriose turime galimybę globoti daugiau gyvūnų, ypač šunų. Patalpose vienu metu globojama virš 100 gyvūnų, iš kurių apie 30 – 40 šunų. Patalpos nuomojamos iš Vilniaus kolegijos.

Tikime, kad, norint užtikrinti vis geresnes sąlygas gyvūnams Lietuvoje, dirbti vien prieglaudoje neužtenka, todėl aktyviai užsiimame švietimu, lankomės mokyklose. Dažnai dalyvaujame įvairaus pobūdžio renginiuose, priimame svečius ir svečių grupes prieglaudoje. Kiekvienas mūsų globotinis mums, visų pirma, yra draugas, todėl gyvūnų nemigdome, nebent tai yra išskirtinis, nepagydomos ligos atvejis. Visada laukiame naujų savanorių pagalbos, taip pat kvietimų į renginius ir kitas, su gyvūnais susijusias veiklas.

Nuo įkūrimo 2007 m. „Lesės“ Vilniaus skyriui vadovauja Vesta Auškalnienė , kuri taip pat yra „Lesės“ direktorė, steigėja ir vienintelė dalininkė. Vesta priima sprendimus dėl vykstančių Vilniaus prieglaudos remonto darbų, gyvūnų priėmimo, priežiūros, gydymo ir „Pagauk, sterilizuok, paleisk“ programos vykdymo Vilniuje.

Vesta aktyvią gyvūnų gelbėjimo veiklą pradėjo dar 2006 m., prieš pradedant kurtis pirmosioms savanoriškoms gyvūnų globos organizacijoms. Kartu su gyvūnų mylėtojais bendraminčiais, pradėjo reklamuoti ir ieškoti naujų namų Kauno Aleksoto prieglaudos (uždaryta 2010 m.) ir Vilniaus sanitarinės tarnybos „Grinda“ gyvūnams, kurie iki tol beveik visi mirdavo nesulaukę naujų namų.

2006 m. Vesta taip pat buvo viena iš „Pifo“ (pirmos savanoriškos gyvūnų globos organizacijos) steigėjų. Nuo 2011 m. Vesta yra pirma oficiali „Lesės“ darbuotoja (po penkerių metų darbo savanoriškais pagrindais).

KAUNO PRIEGLAUDA

Kauno „Lesė“ yra gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ padalinys. Tai viešoji įstaiga, ne pelno siekianti, ne vyriausybinė organizacija, kuri rūpinasi beglobiais šunimis bei katėmis, jų nemigdo, globoja juos iki senatvės arba tol, kol jiems randa naujus namus. Kauno padalinio branduolys yra žmonės, prieglaudoje dirbantys savanorystės pagrindu. 

Kauno prieglauda dažnai dalyvauja įvairaus pobūdžio renginiuose, priimama svečius ir svečių grupes prieglaudoje. Visada laukiame naujų savanorių pagalbos, taip pat kvietimų į renginius ir kitas, su gyvūnais susijusias veiklas.

2008 m. „Lesės“ veiklą Kaune pradėjo kelios iniciatyvios savanorės, kurios buvo neabejingos beglobiams gyvūnams. Kadangi tuo metu beveik visa „Lesės“ veikla vyko tik Vilniuje, o kauniečių savanorių buvo tik trys, pradėti veiklą nuo nulio reikėjo didžiulio noro ir užsispyrimo. Savanoriai pradėjo globoti benamius gyvūnus savo namuose, ieškoti jiems naujų šeimininkų, taip pat suorganizavo ir pradėjo sterilizacijos finansavimo programą Kaune. Šios programos metu 2008 m. „Lesė“ apmokėjo dalį gyvūnų sterilizacijos kainos daugiau nei šimtui gyvūnų.

2010 m. prie „Lesės“ komandos Kaune prisijungė didelę patirtį gyvūnų globos srityje turinti savanorių komanda iš gyvūnų globos tarnybos „Pifas“. Buvo stipriai išplėsta „Pagauk, sterilizuok, paleisk“ programa Kauno mieste. Taip pat aktyviai pradėta edukacija moksleiviams, kalbama apie atsakingą gyvūnų globą, padėtį Lietuvoje bei sterilizacijos svarbą.

2011 m. vasarį buvo pasirašyta gamybinės – sandėliavimo paskirties patalpų nuomos sutartis Sausinės kaime, pradėti remonto darbai. Nuomos sutartis buvo pasirašyta penkeriems metams iki 2016 m. vasario mėn. 15 d. 2016 metų vasario mėnesį gamybinės – sandėliavimo patalpos buvo nupirktos ir šiuo metu yra VšĮ „Lesės“ nuosavybė.

Nuo 2008 m. „Lesės“ Kauno skyriui vadovauja Eglė Baležentienė. Eglė priima sprendimus dėl vykstančių prieglaudos remonto darbų, gyvūnų priėmimo, priežiūros ir gydymo Kaune. Vadovė aktyvią gyvūnų gelbėjimo veiklą pradėjo dar 2006 m. pirmojoje savanoriškoje gyvūnų globos organizacijoje „Pifas“, kur buvo atsakinga už gyvūnų gelbėjimo darbus ir savanorių koordinavimą.

PROJEKTAI

Esame pirmoji gyvūnų globos organizacija, kuri yra akredituota priimti savanorius iš užsienio ilgalaikiams projektams (10-12 mėn.). Ši programa vadinama European Solidarity Corps (ESC). Kiekvienais metais priimame 4 užsienio savanorius Vilniuje ir 1 Kaune, užtikrindami jiems tinkamas savanorystės sąlygas bei žmogiškuosius resursus. ESC savanoriai padeda darbuotis prieglaudoje pas kates ar pas šunis, taip pat dažnai dalyvauja įvairiuose renginiuose kartu su lietuviais savanoriais, tad savanoriai „Lesėje” ne tik padeda gyvūnams, bet ir stiprina ryšius su kitų šalių gyventojais, atskleidžia jiems savo kultūrą, o užsieniečiai papasakoja apie savąją.

 

Bendradarbiaudami su organizacija „Socialinis veiksmas” priimame savanorius pagal programą „Atrask save”. Tai yra Lietuvos finansuojamas projektas, skirtas Lietuvos gyventojams, kurie nedirba ir ieško veiklos. Šio projekto metu prieglaudoje žmonės savanoriauja iki trijų mėnesių laiko. Jei darbas prieglaudoje jiems patinka, visada laukiame sugrįžtant ir tęsti darbus savanorystės pagrindu. Dalyvaudami „Atrask save” projekte, skatiname Lietuvos gyventojus užsiimti savanoryste bei pagelbėti „Lesėje”.

 

Vienas iš didžiausių ir sėkmingiausių projektų yra „Pagauk, sterilizuok, paleisk“, kurio metu sugautos laukinės katės yra sterilizuojamos ir paleidžiamos atgal į jų gyvenamąją vietą.

 

Taip pat vykdome ir smulkesnius projektus, tokius kaip „Savanoris vienai dienai”. Šio projekto metu, įvairiuose renginiuose susipažįstame su naujais žmonėmis ir kviečiame juos apsilankyti mūsų prieglaudoje. Atvykusius supažindiname su prieglauda, kasdieniais joje atliekamais darbais, gyvūnais. „Savanoris vienai dienai” – tai dar vienas būdas, kaip stengiamės auginti aktyvių savanorių komandą bei sudominti visuomenę mūsų veikla.

 

„Senjoras senjorui” – jautrus projektas, kurio metu senjorams suteikiame progą vėl rūpintis ir mylėti augintinį, o vyresnio amžiaus augintiniui nugyventi garbingą ir ramią senatvę. Visas gyvūnui skirtas išlaidas apmokame mes, o jeigu gyvūnu pasirūpinti senjoras nebegali, mes priimame jį atgal.

 

Visada laukiame pasiūlymų ar idėjų, kur galėtume prisijungti! Reikia tik parašyti juos el. paštu: info@lese.lt ir mes būtinai apsvarstysime.

RENGINIAI

Be kasdienių darbų prieglaudoje, dalyvaujame ir įvairiuose renginiuose. Vienas pagrindinių mūsų tikslų – šviesti visuomenę. Renginiuose sutinkame daug bendraminčių, su kuriais dalinamės patirtimi, įžvalgomis apie gyvūnų priežiūrą ir jų gerovę. Taip pat renginių metu stengiamės susipažinti su potencialiais savanoriais, tad kalbame apie savanorystės privalumus ir iššūkius. Jei yra galimybė, vežamės savo globotinius, kurie visiems pakelia nuotaiką, žaidžia su renginio lankytojais, laukia paglostymų ir tikisi surasti namus. Dalyvaujame įvairaus pobūdžio renginiuose: savanorystės mugėse, taip pat kelionių, studijų mugėse, muzikos festivaliuose, kalėdiniuose ir kituose šventiniuose renginiuose.

Visada laukiame kvietimų į renginius, kuriuose būtume naudingi. Jeigu norėtumėte mus pakviesti, rašykite el. paštu: info@lese.lt

ŠVIETIMAS

Ypatingą dėmesį skiriame švietimui. Šiam tikslui naudojame socialinius tinklus, taip pat dalyvaujame įvairiuose renginiuose. Vilniuje važiuojame į mokyklas vesti pamokėlių, kitų miestų moksleiviams vedame nuotoliniu būdu. Pamokų tikslas- puoselėti jaunosios kartos atsakingą požiūrį į augintinius ir padėti suprasti, kaip bendrauti su šunimi.

Pamokų turinys yra pritaikytas skirtingoms amžiaus grupėms, tad parašykite svietimas@lese.lt , jei norite mus pasikviesti.

Pamokėlės nemokamos.