Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Dr. Dunbar "Prieš įsigijant šuniuką" Nr.1 : Jūsų išsilavinimas apie šuniukų išsilavinimą

Liūdna, tačiau didžioji dalis šuniukų neišgyvena taip ilgai, kad galėtų pasidžiaugti antruoju gimtadieniu. Jie tampa mirtinos ligos, - tapimo nebereikalingais, - aukomis nepateisinę šeimininkų lūkesčių turėti Lesę, Komisarą Reksą ar kokį kitą svajonių šunį. Vietoj to jie išsiugdo daugybę neįtikėtinai dažnų ir visiškai nuspėjamų elgesio, mokymo ir temperamento problemų ir atiduodami į gyvūnų prieglaudas, kur tik sėkmės reikalas, išgyvens jie ar ne. Daug žmonių kaltina neatsakingus šeimininkus. Aš būčiau linkęs kaltinti paprasčiausią nežinojimą, kaip auginti šunis. Dauguma perspektyvių šuniukų šeimininkų paprasčiausiai nežino apie problemas, kurios jų laukia ir, deja, neturi jokio supratimo, kaip jų išvengti ar jas ištaisyti. Ironiška, tačiau daug šunų mirčių kyla iš naujokų šeimininkų sekimo klaidinančiais, neteisingais ir kartais tiesiog blogais patarimais iš pasenusia informacija besiremiančių knygų.

Jeigu esate pasiryžę užauginti ir ištreniruoti šuniuką, būtinai prieš įsigydami šuniuką, išsitreniruokite patys. Atminkit, tereikia tik kelių dienų tam, kad sugadinti visiškai idealų šuniuką. Jokios abejonės, pats svarbiausias kritinis vystimosi terminas yra prieš pradedant galvoti apie šuniuko įsigyjimą - Jūsų išsilavinimas apie šuniukų išsilavinimą!

Dauguma žmonių, įsigijusių pirmą šuniuką labai nustemba, supratę, jog jų naujasis kompanijonas kandžiojasi, loja, kramto, kasa ir žymi namus šlapimu bei išmatomis. Tačiau visa tai yra visiškai normalus, natūralus ir būtinas šunų elgesys.

Jūsų naujasis keturkojis labai nori išmokti žmonėms įtinkančių elgesio namuose manierų. Jis nori jums suteikti malonumą, bet jį reikia išmokyti kaip tai padaryti. Negerai laikyti namų taisykles paslaptyje. Kažkas turi tas taisykles šuniukui paaiškinti. Ir tas kažkas esi Tu.

Patarimai ieškant šuniuko

Nesvarbu renkatės šuniuką iš profesionalaus veisėjo ar šeimos, turinčios pirmą šuniukų vadą, kriterijai šuniukams tokie patys. Ieškokite šuniukų augintų viduje apsuptiems žmonių draugijos ir gavusiems daug įtakos iš jų - ypač, jei tie žmonės skiria daug laiko šuniukų auklėjimui.

Jūsų šuniukas turi būti paruoštas kasdienio gyvenimo šurmuliui - dulkių siurblio garsams, krentantiems puodams ir keptuvėms virtuvėje, garsams iš televizoriaus, vaikų verksmams ir suaugusiųjų pykčiams. Galimybė patirti šiuos stimulus, kol šunelio akys ir ausis dar vystosi (kol jis dar mato neryškiai ir girdi prasčiau), leidžia šuniukui priprasti prie garsų ir vaizdų, kurie kitu atveju jį galėtų gąsdinti, kai jis paaugs.

Venkite šuniukų, kurie buvo auginti voljere. Atminkite, jūs norite su šuniuku dalintis namais, tad ir ieškokite šuniuko auginto namuose. Šuniukai auginti rūsiuose ar voljeruose nėra tinkami kaip augintiniai. Jie gyvūnai su panašia patirtimi kaip mėsiniai veršiukai ar narvuose augintos vištos. Jie nebus socializuoti, nemokės nė paprasčiausių taisyklių ir sunku bus juos paversti gerais kompanijonais. Ieškokite vadų, kurios gimė ir užaugo gyvenamąjame kambaryje ar virtuvėje.

Veislės pasirinkimas labai asmeniškas pasirinkimas - Jūsų pasirinkimas. Bet sutaupysite daugybę problemų ir širdies skausmo, jei rinksitės apsišvietę apie Jus dominančią veislę. Pasirinkite veislę, kuri jums patinka, pasidomėkite, kokios savybės ir problemos tai veislei būdingos, o tuomet išsitirynėkite, kaip geriausia auginti ir treniruoti Jūsų būsimą šuniuką. Būtinai susipažinkite, pabendraukite, pavedžiokite, paglobokite (pvz. jei draugai, turintys tokį šunį keliauja atostogauti, pasisiūlykite priglausti šunį tam laiko tarpui) bent kelis Jūsų norimos veislės suaugusiais šunimis. Tai Jums padės sužinoti labai daug svarbios informacijos apie specifinę veislę. Tai taip pat labai padės Jums suprasti, ko dar trūksta Jūsų išsilavinime apie šunų elgesį ir treniravimą.

Nesvarbu, kokią veislę pasirinksite, neapgaudinėkite savęs, jog gausite „idealų" suaugusį šunį paprasčiausiai pasirinkdami „idealią" veislę ir „idealų" šuniuką. Bet koks šuniukas gali tapti nuostabiu draugu, jei yra teisingai socializuojamas ir auklėjamas. Ir nesvarbu, kokia šuniuko veislė, bet koks šuniukas gali tapti „nusikaltėliu", jei nebus tinkamai socializuojamas ir auklėjamas. Padarykite apgalvotą ir protingą sprendimą rinkdamiesi veislę, tačiau nepamirškite, kad socializacija ir treniravimas yra pats svarbiausias faktorius apsprendžiantis, kaip arti šuo bus jūsų įsivaizduojamo idealo užaugęs.

Nesvarbu, koks bus Jūsų pasirinkimas - sėkmė ar nesekmė yra Jūsų rankose. Jūsų šuniuko elgesys ir temperamentas priklauso nuo geros priežiūros ir treniravimo.

Jūsų šuniuko gyvenamoji vieta turi būti suplanuota taip, kad šuniukas nepadarytų klaidų mokydamasis kur jam tuštintis bei ką kramtyti. Kiekviena klaida yra potenciali nelaimė, nes ji „atidaro duris" kitoms klaidoms.

Ilgalaikis šuniuko apribojimas leistinoje teritorijoje neleidžia jam pridaryti klaidų namuose ir leidžia šuniukui pačiam išmokti teisingai naudotis tualetu, tyliai nurimti ir norėti graužti tinkamus žaislus. Kai šuniukas uždarytas su kramtymo žaislais, kuriuose pridėta sauso maisto ar skanėstų, jis išmoksta būti laimingas ir vienas, kas paruošia jį tam laikui, kai vėliau jis gali būti paliktas vienas namuose.

Trumpalaikis šuniuko apribojimas leistinoje teritorije taip pat apsaugo šuniuką nuo klaidų, bei leidžia išmokti nusiraminti bei graužti tinkamus žaisliukus. Trumpalaikis šuniuko apribojimas taip pat leidžia Jums teisingai nuspėti kada šuniukui reikės nusilengvinti, tad Jūs galėsite  nuvesti šuniuką į tinkamą tualeto vietą ir apdovanoti šuniuką, kai ja pasinaudos. Svarbiausia sėkmingo šuniukų mokymo daryti ne namie paslaptis - sugebėjimas tiksliai numatyti, kada šuniukas „nori į tualetą".

Be jokios abejonės, pats svarbiausias kritinis vystimosi terminas yra prieš pradedant galvoti apie šuniuko įsigyjimą: Jūsų išsilavinimas apie šuniukų išsilavinimą. Lygiai taip pat, kaip Jūs išmokstate vairuoti, prieš vairuodami mašiną, turėtumėt išmokti kaip auginti ir treniruoti šuniuką, prieš jį įsigydami.

Kai kurie žmonės nori, kad šuniukai jiems padovanotų rojų žemėje, kiti nori stebuklų ir magijos. Jie nori kad šuniukas elgtųsi idealiai ir mokėtų save užimti, kai yra paliekamas valandų valandas vienas namuose. Ir jie įsisvaizduoja, kad šuniukas magiškai toks užaugs be jokios pagalbos.

Yra visiškai nesąžininga namų taisykles slėpti nuo šuniuko, o vėliau aikčioti ir dejuoti, kai šuniukas visiškai nuspėjamai randa šuniškų būdų save užimti ir sulaužo taisykles apie kurias jis nieko nežinojo. Jei turite taisyklių, kažkas turi jų išmokyti šuniuką. Ir tas kažkas esate Jūs.

Laimei, šunys natūraliai yra aktyvesni auštant bei leidžiantis saulei, tad dauguma yra pakankamai laimingi ramiai prasnausti visą dieną. Tačiau kai kurie šunys ne tokie. Kai kurie šunys paprasčiausiai aktyvesni už kitus ir palikti namie vieni vis labiau stresuoja, tad gali sunaikini namus ir sodą net per vieną dieną. 

Šuniukų šeimininkai dažnai nustemba, kai jų naujas šuniukas kandžiojasi, loja, graužia, kasa ir puošia grindis išmatomis ir šlapimu. Bet juk tai yra tai, ką šunys daro. Kaip Jūs tikitės, kad šuo bendraus? Mūks? Kniauks? Ir ką manote jis veiks per dienas? Tvarkys namus? Plaus grindis ir nudulkins baldus? Ar skaitys knygas, žiūrės televizorių, spręs kryžiažodžius?

Daug šeimininkų dar labiau pasimeta, kai tenka susipažinti su visiškai nuspėjamomis problemomis, tokiomis kaip šokinėjimas, pavadžio traukimas ir energijos perteklius, kuris lydi šuniukų paauglystę. Taip pat, šeimininkai pasipiktina, kai jų paauglys ar suaugęs šuo kanda ar kaunasi su kitais šunimis. Kai šunys nesocializuoti, erzinami, kankinami, išsigandę ar šiaip nelaimingi, ką gi jie turi daryti? Skambinti advokatui? Žinoma, kad jie kąs! Kandimas yra normalus šunų elgesio ingredientas, lygiai kaip uodegos vizginimas ar kaulo užkasimas po žeme.

Prieš pakviečiant šuniuką dalintis su Jumis gyvenimu, natūralu, jog būtų išmintinga ir sąžininga išsiaiškinti, ko galima tikėtis iš normaliai besivystančio šuniuko, kokį elgesį ir charakterio bruožus laikote nepriimtinais ir kaip pakeisti tą šuniuko netinkamą elgesį ar temperamentą. Konkrečiai, šeimininkai turi žinoti, kaip jauniklį išmokyti, kada loti, ką kramtyti, kur kasti, kur atlikti tualeto reikalus, sėstis besisveikinant su žmonėm, ramiai vaikščioti ant pavadėlio, nusiraminti ir pabūti tyliai, kai to prašoma, nuslopinti jo kitu atveju visiškai normalų kandžiojimąsi ir visiškai mėgautis kitų šunų bei žmonių, ypač vyrų, nepažįstamųjų ir vaikų draugija.

Parengta pagal  Dr. Ian Durnbar knygą „BEFORE You Get Your Puppy" ("Prieš įsigijant šuniuką")

Dėkojame Dogstardaily.com už leidimą naudotis jų parengta informacija.

Vikikute
Šaltinis:  Dogstardaily
Nuoroda į šaltinį: http://www.dogstardaily.com/training/your-education-about-puppy-education-0

Sukurta: 2012-02-01
Naujienos numeris: 6747
Peržiūrėjimų skaičius: 44959
Lankytojas: Vikikute

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 50