Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Kodėl negalima palikti gyvūno prie prieglaudos durų?

Daugeliui savanorių šalia prieglaudos pastebėjus dėžę širdis neramiai suspurda. „Nejaugi vėl?“ – pamanom. Deja, dažniausiai nuogąstavimai būna pagrįsti. Tautiečiai nevengia nereikalingais tapusių augintinių ar gatvėje rastų gyvūnų tiesiog numesti šalia prieglaudos. Neretai jie ten pratūno ir visą naktį, ir lietaus metu, ir per karštį, kol galiausiai kas nors iš savanorių juos pastebi. Toks gyvūno perdavimas organizacijoms yra normalus ir priimtinas? Keli argumentai, kodėl mes manome kitaip: 

  • Prieglaudos perpildymas. Įsivaizduokite, ką reiškia nepilnuose 200 kvadratų sutalpinti virš 130 gyvūnų? Taip pat jų priežiūros priemones, įrangą naujų gyventojų gaudymui, maistą, kraiką, dokumentus, higienos, valymo priemones, patiesalus, reikalingus kad gyvūnams nebūtų šalta... Sąrašas ilgas. Gerai būtų rasti dar ir tarpelį praėjimui. Remiantis žymiai labiau gyvūnų globoje pažengusių šalių patirtimi, negalime ignoruoti fakto, jog tarp narvų gyvūnams laikyti turi būti pakankami tarpai – taip šiek tiek sumažinama užkrato riziką (žr. kitą punktą). Norite pamėginti rasti laisvą tarpą mūsų prieglaudėlėje? Lauksime! Naujos idėjos visuomet laukiamos ir pagirtinos.
  • Gyvūnų ligos. Ši bėda labai glaudžiai susijusi su pirmuoju punktu. Įsivaizduokite situaciją – į prieglaudą atkeliauja kačiukas. Ima čiaudėti. Apčiaudo gretimą kaimyną. Šis – dar penkis greta gyvenančius naujagimius kačiukus. Ką turim? Epidemiją. Dar gerai, jei kalbame apie peršalimo ligas. Gal teko girdėti apie kačiukų panleukopeniją (marą) ar šunų parvo virusą? Taip, tai itin sunkios ligos. Gydant jomis sergantį gyvūną reikia ne tik šimtų litų, bet ir didžiulės sėkmės. Net ir tuoj pat griebusis gydymo neretai nepavyksta gyvūno išgelbėti. Kas nutinka, kai naujokui „išlenda“ tokia liga, o dėl vietų stokos jis nėra tinkamai izoliuotas nuo kitų? Teisingai, epidemija, dėl kurios mirs didžioji dalis prieglaudos jauniklių, o savanoriams beliks begalinis, sunkiai pakeliamas liūdesys ir tūkstantinės skolos veterinarams. Būtina prisiminti, jog ligų inkubacinis periodas siekia 2 savaites – tuo metu gyvūnas nerodo jokių ligos simptomų, tad bet koks naujokas, esant perpildytai prieglaudai, yra loterija su mirtimi.
  • Savanorių darbo pajėgumai. Ar bandėte 5 valandas vedžioti energijos kupinus šunis ir valyti jų narvus? 4 valandas be poilsio šveisti kačių kraiko dėžutes ir nuolat klauptis prie žemai įrengtų narvų? Tai kartoti kasdien po du kartus? Taip, tai iš tiesų sunkus darbas. Nenuostabu, jog neretai nauji savanoriai veikloje ilgai neužsibūna. O saujelė likusiųjų verčiasi per galvas bandydami kasdien, be išeiginių, ryte ir vakare, aprūpinti milžinišką kiekį gyvūnų. O juk jiems nepakanka maisto ir vandens bei švaraus narvo, kur dar begalinis meilės poreikis, kurio išsiilgę jie liūdnai žvelgia pro grotas...
  • Teisinis aspektas. Pagal gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymą, sąmoningas gyvūnų padarymas bešeimininkiais ar bepriežiūriais yra laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnu, už kurį gresia administracinio poveikio priemonės (bauda nuo šimto iki trijų šimtų litų). Be to, pagal tą patį įstatymą numatoma, jog augintinių savininkai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nesidaugins, išskyrus, kai savininkai užtikrina jauniklių perdavimą naujiems savininkams arba rūpinasi jais patys. Taigi, net ir mūsų šalies įstatymai sako, jog su augintiniais privaloma elgtis atsakingai. Jų numetimas prie prieglaudos durų į šią sąvoką nepatenka...

Ar atsikalbinėjame nuo darbo? Jokiu būdu. Pamačius beglobį gyvūną be proto suspaudžia širdį. Dėl jų ir plušame. Tačiau žinome savo ribas. Negalime užtikrinti tinkamos priežiūros visiems rastiems gyvūnams. Negalime jų kankinti netinkamomis sąlygomis. Tad supraskite ir mus, kai sakome, kad vietų nėra. Kai tik tokia atsiranda, joje tuojau pat įkurdinamas naujas beglobis, kuriam dovanojame savo meilę ir rūpestį, gydome, naikiname parazitus, skiepijame, kastruojame, fotografuojame ir išlydime į naujus namus.

Ką daryti?

·         Susisiekite su mumis telefonu ar elektroniniu paštu info@lese.lt ir bendrai ieškosime išeities.

·         Nufotografuokite gyvūną, platinkite skelbimus internete.

·         Kreipkitės pas giminaičius, draugus, pažįstamus – gal jie turi galimybę gyvūną trumpam įkurdinti?

·         Raskite bent mažą vietelę gyvūnėliui savo namuose. Savanorių patirtis liudija, jog trumpam priglausti gyvūną ir paruošti dovanojimui galima ir vonioje, rūsyje ir pan.

·         Sterilizuokite savo katę ar kalytę. Taip išvengsite prieaugio ir nuolatinio galvos skausmo.

·         Būkite atsakingi ir supratingi. Nenusisukite nuo beglobio gyvūno, tačiau supraskite, jog jis yra visų visuomenės narių rūpestis, o ne tik saujelės savanorių, nepajėgiančių išgelbėti visų. Tam reikia Jūsų pagalbos.

Irmulia

Sukurta: 2013-09-16
Naujienos numeris: 8052
Peržiūrėjimų skaičius: 33325
Lankytojas: Irmulia

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 142