Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Katėms nuodingi augalai

Lelijos vieni iš seniausiai auginamų dekoratyvinių augalų, jos ne tik gražios, nuostabiai kvepiančios, tačiau taip pat ir nuodingos. Ypatingai katėms. Lelijos ir visos jų rūšys (įskaitant azijietiškų, rytietiškų ir laukinių lelijų hibridus) yra itin populiarus ir sodininkų mėgstamas pasirinkimas kuriant puokštes įvairiausioms progoms. 
 
Kodėl lelijos yra tokios nuodingos dar nėra žinoma, tačiau aišku yra tai, kad lelijose esantis nuodas yra tirpus vandenyje bei mirtinas mūsų mylimiems augintiniams. Žinoma, kad netgi nedidelis kiekis lelijinių šeimos augalų gali sukelti fatališką katės inkstų užsiblokavimą.
 
Kurios augalo dalys yra nuodingos?

Pats nuodingiausias lelijos komponentas yra pats žiedas, tačiau lygiai taip pat nuodingos yra ir kitos augalo dalys. Įdomu pastebėti ir tai, jog net žiedadulkės yra nuodingos. Žiedadulkės dažniausiai būna geltonos ar oranžinės spalvos, pastebėjus jų ant savo augintinio kailio patariama kuo skubiau jį nuprausti kol katinas nepradėjo pats laižyti savo kailiuko ir žiedadulkės nepateko į jo organizmą. 
 
Pirmieji simptomai 

Pirmieji požymiai dažniausiai pasireiškia po 6-12 valandų po nuodų patekimo į organizmą. Dažniausi požymiai yra šie:
 
o Vėmimas,
o Apatija, energijos stygius,
o Apetito praradimas,
o Drebulys,
o Traukuliai.
 
Atsiradus inkstų nepakankamumui seka šie etapai:
 
o Padidėjęs troškulys,
o Iš pradžių padažnėjęs šlapinimasis, vėliau jis tampa vis retesnis, kol galiausiai gyvūnas visiškai nustoja šlapintis,
o Dehidratacija,
o Mirtis.
 
Inkstų nepakankamumas pastebimas 36-72 valandos po apsinuodijimo. 
 
Apsinuodijimo diagnozė

Apsinuodijimo žymės šlapime bus matomos po ne daugiau kaip 12 valandų, tačiau tam, kad jas pamatytumėte privalėsite kuo greičiau kreiptis į veterinarą, nes deja jie plika akimi nematomi, tam bus reikalingas mikroskopas. Būtina žinoti ir tai, kad po 18-24 valandų po nuodų patekimo į organizmą veterinaras turėtų pastebėti kraujyje padidėjusį karbamido azoto, kreatino bei kalio kiekį. Kuo skubiau nugabensite savo gyvūna pas veterinarą tuo didesnė viltis bus padėti jūsų augintiniui. Katės, kurioms priežiūra ir tyrimai bus pradėti tik po 18 valandų po apsinuodijimo greičiausiai nebesulauks gerų rezultatų. Tad tik pastebėję pirmuosius simptomus nieko nelaukdami kreipkites į artimiausią veterinarą. 

Kitos katėms nuodingos gėlės

Gėlės ir jų puokštės yra nuostabi dovana, taip gera ir malonu tiek jas dovanoti, tiek gauti, tačiau kitą kartą gave gėlių puokštę prieš tai apžiūrėkite ar joje nėra jūsų katinui pavojingų gėlių:
 
o Gvazdikai: šiek tiek toksiški. Pakramčius ar prarijus žiedų katė gali vemti, viduriuoti, tapti apatiška, netekti apetito.
 
o Eukaliptas: nors tai ir ne gėlė, eukaliptas dažnai naudojamas puokštėms dekoruoti. Jis yra šiek tiek nuodingas. Pakramčius ar prarijus šio augalo katė gali vemti, viduriuoti.
 
o Chrizantemos: šiek tiek toksiškos. Pakramčius ar prarijus žiedų katė gali vemti, viduriuoti, tapti apatiška, netekti apetito.
 
o Tulpės: šiek tiek toksiškos. Pakramčius ar prarijus žiedų katė gali vemti, viduriuoti, tapti apatiška, netekti apetito.
 
o Kalijos: šiek tiek toksiškos. Pakramčius ar prarijus žiedų katei gali sudirgti burna ir gerklė, ji gali vemti, viduriuoti.
 
o Gladiolės (kardeliai): šiek tiek toksiškos. Pakramčius ar prarijus žiedų katė gali vemti, viduriuoti, tapti apatiška, skaudėti pilvą.
 
o Ramunės: šiek tiek toksiškos. Pakramčius ar prarijus žiedų katė gali vemti, viduriuoti, tapti apatiška, svirduliuoti, netekti apetito.
 
o Vilkdagiai (irisai): šiek tiek toksiški. Pakramčius ar prarijus žiedų katė gali vemti, viduriuoti, tapti apatiška, skaudėti pilvą. 
 
o Muilinės gubojos: šiek tiek toksiškos. Pakramčius ar prarijus žiedų katė gali vemti, viduriuoti. 
 
o Strelicijos: šiek tiek toksiškos. Pakramčius ar prarijus žiedų katė gali vemti, viduriuoti ar svirduliuoti. 
 
o Narcizai: vidutiniškai toksiški. Pakramčius ar prarijus žiedų katė gali vemti, viduriuoti, drebėti ar pradėti trūkčioti raumenys. 
 
o Hortenzijos: vidutiniškai ar netgi stipriai toksiškos. Pakramčius ar prarijus žiedų katė gali vemti, viduriuoti, tapti apatiška, svirduliuoti ar apalpti. Hortenzijų žieduose yra cianido, todėl sukramtytas didelis jų kiekis gali sukelti rimtų problemų.
 
Iš vazoninių gėlių katėms pavojingiausios: gebenė, amarilis, puansetija (Kalėdų žvaigždė), rododendrai, azalija, kaktusai, difenbachijos, amalas, begonijos. Šie augalai ne tik sutrikdo virškinimą, bet gali taip pat būti mirtinai nuodingi. 
 
Todėl būtina nuo mažens auklėti kačiukus, kad vazonuose augančios gėlės ir vazonų žemė – tabu!


Sukurta: 2014-09-29
Naujienos numeris: 8428
Peržiūrėjimų skaičius: 36886
Lankytojas: Irmulia

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 94