Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Pagauk-sterilizuok-paleisk, arba lietuviška Lesė

Pastarosiomis dienomis visuomenėje itin dažnai diskutuojama apie gyvūnų laikymą butuose, jų gyvenimą miestuose ir viso to keliamą įvairialypę problematiką. Įvairaus spektro temoms atviras VJK šįkart pateikia įdomų ir savitą klubo narės straipsnį-interviu apie keturkojus, gyvenančius tarp mūsų. Smagaus skaitymo!

---

Kai kuriems žmonėms patogus gyvenimas asocijuojasi su švariu kiemu. Sakydama "švarus" turiu omenyje, kad tokios idilės jokiu būdu negali sugadinti benamiai šunys ar katės. Švarių kiemų herojai mėgsta kviestis kitus geradarius - gyvūnų gaudytojus. Pastarųjų darbas primena animacinį filmuką: kvailas ir didelis Tomas (vaidmenį atlieka storas, plikas dėdė) vejasi Džerį (pagrindinė rolė tenka kokiam nors benamiui keturkojui). Kelios smulkmenos, kurios neminimos subtitruose: 

1. iškviesti gaudytojai susemia VISUS gyvūnus;
2. kasmet Lietuvoje užmigdoma 15000 keturkojų.

Dabartinė situacija nė iš tolo neprimena "happyendo", todėl gyvūnų mylėtojai ir entuziastai įkūrė savo prieglaudą "Lesė". Vaiva, viena iš "Lesės" savanorių, sutiko apie papasakoti daugiau.

Kuo skiriasi "Lesė" ir valstybinės gyvūnų prieglaudos?

Valstybinėse prieglaudose neretai atsiduria naminiai, kurie tiesiog išėjo pasivaikščioti. Jei gyvūnas nėra registuotas, šeimininkas galės jį atsiimti tik po keturiolikos dienų karantino. Tai pats baisiausas laikotarpis, nes per jį nesilaikoma higienos, žaibiškai plinta ligos, o didelė dalis gyvūnų miršta. Išgyvenę karantiną laikomi vieną dieną ir, jei neranda šeimininkų, yra užmigdomi.
"Lesė" gyvūnų nemigdo (išskyrus sunkius atvejus). Šauniausias dalykas yra matyti, kaip nusilpę, nuskriausti gyvūnėliai atsigauna ir iškeliauja į naujus namus vizgindami uodegėles. Naujokai pirmiausia gauna vaistų nuo kirminų, jei reikia, keliauja į veterinarijos klinikas. Po karantino jie paskiepijami ir iškastruojami. 

Ar jus remia valstybė?

Ne. "Lesė" gyvuoja tik savo rėmėjų dėka. Pagrindinis finansavimo šaltinis 2% nuo pajamų mokesčio.

Nepaisant to, Jūsų dėka jau 520 gyvūnų rado namus.

Visi čia suranda šeimininkus, tereikia laiko. 

Kaip žmogus gali tapti augintoju?

Pasirašius dovanojimo sutartį. Ji suteikia mums teisę atsiimti gyvūną, su kuriuo blogai elgiamasi. Bet dažniausiai žmonės, nusprendę gelbėti bėdon patekusius gyvūnus, o ne pirkti iš veisėjų, yra geri šeimininkai. Jie čia visada laukiami, gali skambinti ir konsultuotis iškilus įvairioms problemoms. Būtina sąlyga: naujas šeimininkas turi sutikti augintinį kastruoti.

Kodėl tai taip svarbu?

Būtų beprasmiška gelbėti gyvybes nesilaikant šios politikos. Įsivaizduok: išgelbėjame katę, o nauji šeimininkai leidžia atsivesti kačiukų - nereikalingų gyvūnų skaičius dar labiau padidėja. Vienų veisimas yra kitų smerkimas myriop, todėl vykdome programą "pagauk-sterilizuok-paleisk".

Nesupyk, bet pavadinimas skamba gana žiauriai.

Jis reiškia, kad kiemuose gyvenančias kates gaudome sterilizacijai, vakcinuojame nuo pasiutligės, dehelmetizuojame ir vėl paleidžiame į tas pačias teritorijas. Įkirptas ausies galiukas - tai sutartinis ženkas, kad katė sterilizuota ir nepateks į valstybinę prieglaudą.

Jai pasisekė... :)

šaltinis: http://www.vjk.lt/straipsniai/273-pagauk-sterilizuok-paleisk-arba-lietuviska-lese.html


Sukurta: 2009-10-18
Naujienos numeris: 3280
Peržiūrėjimų skaičius: 37808

« grįžti

Komentarai

Retriveris (2010-12-19)
o man tai Lesė graži :-)


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 59