Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

„Lesės“ prieglaudos gyvūnų sterilizavimo politika

„Lesės“ programa

Lesės organizacijoje dažnai pasikartoja situacijos: padovanotam gyvūnui leidžiama atsivesti 1 ar pora vadų ir tik tuomet jis būna sterilizuojamas. Kiekvienas toks kačiukas namus suranda greitai, tačiau sumažina galimybes prieglaudinukams surasti namus. Gerų ir šiltų namų yra daug mažiau, nei gimstančių kačiukų. 

Nutarėme laikytis šios politikos ir gyvūnus į naujus namus atiduoti tik sterilizuotus (arba tam tikrais atvejais atiduodame su sterilizavimo sutartimi). Sterilizacija gali būti atliekama gyvūnams nuo 2mėn. amžiaus. Pjūvis po ankstyvos sterilizcijos - labai nedidelis, o be to jauni gyvūnai po operacijų atsigauna žymiai greičiau. Tyrimais įrodyta, kad ankstyvą sterilizaciją atlikus katėms (patelėms) sumažėja tikimybė susirgti pieno liaukų uždegimu, o katinams patinėliams sumažinaka struvitiniai akmenų susidarymo rizika.

Trumpai apie ankstyvo amžiaus gyvūnų sterilizavimą 

Nors gali atrodyti, kad jauno amžiaus gyvūnų sterilizacija yra naujas reiškinys, Šiaurės Amerikoje ji jau praktikuojama daugiau nei 25 metus. Ankstyvo amžiaus sterilizacijos ir kastracijos paprastai atliekamos tarp 8 ir 16 savaičių vietoj tradicinių 5-7 mėnesių. Šių operacijų tikslas – sterilizuoti kates ir šunis prieglaudose prieš juos atiduodant naujiems šeimininkams. Tai patikimiausias būdas užtikrinti, kad gyvūnai nebūtų veisiami ir nebūtų didinamas beglobių gyvūnų skaičius. Chirurginės sterilizacijos pripažintos kaip labiausiai paplitusios ir efektyviausios priemonės reprodukcijos kontrolėje. Tyrimai rodo, kad, nepaisant ekonominės paskatos, daug kačių ir šunų, paimtų iš prieglaudos atsivesdavo pirmą vadą, tik tada būdavo sterilizuojami. Savininkai nebūdavo likę sterilizuoti savo gyvūnų net ir taikant nuolaidas operacijoms, vykdant propaguojančias programas. Savo ruožtu, apie 1 /3, kačių ir šunų patenka į vietines prieglaudas, nes yra iš nepageidaujamų vadų.

Amerikos veterinarijos medicinos asociacija (American Veterinary Medical Assoc.) pritarė ankstyvojo amžiaus sterilizacijos koncepcijai 1993 m., kai ši rezoliucija buvo priimta rūmų Delegatų:

  • Pripažinta, kad AVMA remia šią koncepciją šunims ir katėms, siekiant sustabdyti šių rūšių gyventojų perteklius problemą.
  • Nuo 1993 m., tiek JAV Gyvūnų ligoninių asociacija ir Amerikos koledžo veterinarijos gydytojai patvirtino poziciją pareikšdama paramą ankstyvojo amžiaus sterilizacijai.

Parengta pagal Susan Little DVM, Diplomate ABVP (Feline Practice)

 

 


Sukurta: 2009-04-20
Naujienos numeris: 2249
Peržiūrėjimų skaičius: 89110

« grįžti Susijusios naujienos:

Sėkmingai atlikta pirmoji ankstyvos sterilizacijos operacijaKomentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 52