„Lesės“ Vilniaus prieglauda
Istorija
Dalis mūsų narių, savo veiklą gyvūnų globos srityje pradėjo gyvūnų
globos tarnyboje „Pifas“ dar 2006 m. 2007 m. Vilniaus komanda
įkūrė atskirą organizaciją „Vilniaus Pifas“, kuri vėliau buvo pervadinta į „Lesę“. Pradžioje organizacija užsiėmė gyvūnų gelbėjimo darbais, gydymu ir globa savanorių
namuose. Organizacija darbą pradėjo su itin
ribotais ištekliais. Daugelį gyvūnų globos ir gydymo išlaidų dengė patys
mūsų nariai.
2008 m. išsinuomojome pirmąsias prieglaudos patalpas - Filaretų klinikos stacionarą Užupyje, kuriame glaudėme apie 20-30 gyvūnų, iš kurių 5-10 šunų.
2010 m. persikėlėme į dabartines nuomojamas patalpas Buivydiškėse, kuriose turime galimybę globoti daugiau gyvūnų, ypač šunų. Patalpose vienu metu globojama virš 100 gyvūnų, iš kurių apie 40-50 šunų. Patalpos nuomojamos iš Vilniaus Kolegijos, nuomos sutartis galioja iki 2015 m. su galimybe pratęsti iki 2020 m.
Patalpos
 |
Bendras patalpų plotas siekia apie 200 m2.
Patalpas sudaro 14 atskirų kambarių:
- Apžiūrų kambarys,
- Gydymo kambarys,
- Šunų kambarys,
- Šunų karantinas Nr. 1,
- Šunų karantinas Nr. 2,
- Kačių kambarys,
- Kačiukų kambarys,
- Karantinas Nr. 1,
- Karantinas Nr. 2,
- Administracijos kambarys,
- Skalbykla,
- Sandėliukas Nr. 1,
- Sandėliukas Nr. 2,
- Tualetas (WC),
- Koridoriai.
|
Apžiūrų kambarys
Šioje patalpoje turės būti apžiūrimi naujai atvežti gyvūnai. Patalpa šiuo metu nėra įrengta iki galo, todėl paprastai joje laikinai apgyvendinami gyvūnai narvuose.
Planuojami darbai:
- Iškloti grindis ir sienas tinkama danga,
- Įsigyti tinkamą apžiūrų stalą.
Gydymo kambarys
Gydymo kambaryje ateityje turėtų būti rengtas kaip veterinarijos klinikos patalpa, kur galėtume atlikti nesudėtingas veterinarijos procedūras, o ateityje galbūt operacijas. Šiuo metu patalpa yra neįrengta, todėl kol kas joje laikome narvuose karantinuojamas arba izoliuotas kates ar šuniukus.
Planuojami darbai:
- Iškloti grindis ir sienas tinkama danga,
- Įsigyti veterinarinę įrangą ir medicininius įrankius.
Šunų kambarys Nr. 1
Šunų kambarys kol kas yra didžiausia patalpa prieglaudoje. Joje vienu metu glaudžiasi apie 20 šunų. Narvuose gyvena ir po kelis šunelius. Suaugę šunys gyvena atskirai, kad nesužalotų vienas kito, nes peštynių pasitaiko net tarp gerai sutariančių draugiškų šunų. Šunys bent 2 kartus per dieną yra vedžiojami lauke.
Maži šuniukai apgyvendinami atskiruose narvuose po kelis mažylius iš vienos vados. Visi gyvūnai į didijį šunų kambarį patenka jau paskiepyti ir gavę vaistų nuo parazitų.
Atlikti darbai:
- Pastatytos geležinės pertvaros (gardai).
Šunų karantinas
Šioje patalpoje turės būti karantinuojami naujai atvežti šunys. Patalpa šiuo metu nėra įrengta iki galo, todėl joje kol kas laikinai apgyvendiname „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ kates po sterilizacijos operacijų. Planuojami darbai:
- Įrengti šunų laikymui tinkamą vidinį voljerą.
Šunų kambarys Nr. 2
Šioje patalpoje vienu metu glaudžiame apie 10 šunų.
Atlikti darbai:
- Įrengti geležiniai šunų gardai.
Kačių kambarys
Kačių kambarys yra skirtas sveikoms, paskiepytoms, sterilizuotoms ir gerai tarpusavyje sutariančioms suaugusioms katėms. Jame vienu metu gyvena apie 10-20 kačių. Suaugusios katės paprastai naujų namų laukia ilgiausiai iš visų gyvūnų (iki metų ar ilgiau), todėl kačių kambarys buvo įkurtas siekiant suteikti katėms galimybę daugiau judėti (lyginant su gyvenimu narve) ir bendrauti su gentainėmis. Taip pat norime sukurti, kiek įmanoma, namams artimesnę aplinką.
Planuojami darbai:
- Norėtume įrengti kačių išėjimą į lauko voljerą, kur katės galėtų išlipti pro langą ir leisti laiką vasaros metu.
Kačiukų kambarys
Šiame kambaryje ateityje bus laikomi sveiki paskiepyti maži kačiukai. Kačiukai gyvens laisvai, ne narvuose, kad galėtu judėti ir augti namams artimesnėje aplinkoje. Patalpa kol kas nėra įrengta, todėl joje laikomi įvairūs prieglaudos apyvokos daikai.
Planuojami darbai:
- Įrengti kačiukų laipynes ir namelius.
Karantinas Nr. 1
Ši patalpa yra skirta izoliuoti ir stebėti naujai priimtas kates ir mažus šuniukus. Patalpoje yra įrengta prausimosi kriauklė.
Katės apgyvendinamos atskiruose narvuose. Jeigu į prieglaudą priduodami keli gyvūnai iš tų pačių namų ar kiemo, jie apgyvendinami viename narve, kad ramiau jaustųsi. Jei tai nebuvo padaryta anksčiau, naujiems gyvūnams iš pradžių suduodami vaistai nuo kirmėlių, sulašinami vaistai nuo odos parazitų. Po 5-10 dienų, gyvūnai paskiepyjami nuo 5 pagrindinių užkrečiamų ligų – maro, enterito, [bus papildyta]. Jeigu neišryškėja ligų požymių, sveikos paskiepytos katės po 14 dienų yra perkeliamos į kačių kambarį arba šunų kambarį.
Karantinas Nr. 2
[bus papildyta]
Administracijos kambarys
Ši patalpa kol kas nėra įrengta. Joje planuojame įrengti darbinį stalą su kompiuteriu, kur savanoriai galėtu tiesiogiai dirbti su gyvūnų informacija būdami prieglaudoje.
Skalbykla
Šioje patalpoje skalbiami ir džiovinami gyvūnų paklotai, gultai, grindų šluostės ir pan.
Sandėliukai (Nr. 1 ir Nr. 2)
Sandėliavimo kambariukas yra skirtas saugoti gyvūnų reikmenis, maistą, dezinfekcijos ir valymo priemones ir kitus daiktus.
Planuojami darbai:
- Įrengi lentynas arba spinteles.
Koridoriai
Štai taip atrodo mūsų prieglaudėlės koridoriai.
„Lesės“ prieškambaryje lankytojus pasitinka grafiti, kurį mums padovanojo savanoriai moksleiviai.
Apylinkės
Šiuose plotuose yra vedžiojami mūsų gyvūnai – šunys, paskiepyti šuniukai, su pavadėliu mėgstančios vaikščioti katės. Laikantis Vilniaus miesto taisyklių, gyvūnų ekskrementai surenkami į maišelius.
Prie prieglaudos esantis tvenkinys vasarą šunims suteikia ypač daug laimės. Jie maudomi toliau nuo maudyklų esančiose vietose.
Remontas
Vilniaus prieglaudos patalpos yra anksčiau buvusi gyvulių ferma. Patalpose atlikti šie darbai:
- Išgriautos metalinės gyvulių aptvarų konstrukcijos,
- Išbetonuotos grindys,
- Sukonstruotos sienų ir lubų pertvaros,
- Pakeistos santechnikos ir elektros instaliacijos,
- Pakeisti langai.
Daugelį remonto darbų atliko mūsų savanoriai. 2010 m. remonto išlaidos siekė 73 tūkst. Lt, įskaitant sienų ir lubų pertvaras, grindų betonavimą ir įvairias statybines medžiagos, santechniką, duris ir kt.
Tolimesni planuomami darbai:
- Vidiniai šunų voljerai,
- Išoriniai kačių ir šunų voljerai.
Savanoriai
Prieglaudoje dirba apie 10-15 savanorių, kurie atvyksta nuo darbų ar mokslų laisvu metu. Pagrindiniai darbai prieglaudoje yra:
- narvų valymas, kraiko keitimas, maisto indelių plovimas ir pildymas,
- šunų vedžiojimas, šukavimas, dresavimas,
- bendrų patalpų plovimas,
- gyvūnų gydymo procedūros (vaistų sumaitinimas, žaizdų perrišimas ir tt.),
- gyvūnų fotografavimas skelbimams.
Savanorių prieglaudoje nuolat trūksta, todėl visad laukiami norintys prisidėti. Jeigu turite laisvo laiko, kurį norėtumėte praleisti su gyvūnais, daugiau informacijos apie savanorystę rasite čia.
Vadovė

|
Nuo įkūrimo 2007 m. „Lesės“ Vilniaus skyriui vadovauja Vesta Auškalnienė, kuri taip pat yra „Lesės“ direktorė, steigėja ir vienintelė dalininkė. Vesta yra atsakinga ir priima sprendimus dėl vykstančių Vilniaus prieglaudos remonto darbų, gyvūnų priėmimo, priežiūros, gydymo ir „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ vykdymo Vilniuje.
Vesta aktyvią gyvūnų gelbėjimo veiklą pradėjo dar 2006 m., prieš pradedant kurtis pirmosioms savanoriškoms gyvūnų globos organizacijoms. Kartu su gyvūnų mylėtojais bendraminčiais, Vesta pradėjo reklamuoti ir ieškoti naujų namų Kauno Aleksoto prieglaudos (uždaryta 2010 m.) ir Vilniaus sanitarinės tarnybos „Grinda“ gyvūnams, kurių iki tol beveik visi mirdavo nesulaukę naujų namų. 2006 m. Vesta taip pat buvo viena iš „Pifo“ (pirmos savanoriškos gyvūnų globos organizacijos) steigėjų.
Nuo 2011 m. Vesta yra pirma oficiali „Lesės“ darbuotoja (po penkerių metų darbo savanoriškais pagrindais).
Prieš prisijungiant prie „Lesės“ komandos, Vesta dirbo nekilnojamo turto verslo administravimo srityje. |
Svarbios nuorodos
|