Laikinai stabdome gyvūnų dovanojimą!

STABDOME GYVŪNŲ DOVANOJIMĄ NUO GRUODŽIO 18 IKI SAUSIO 8 DIENOS!

 

Labai dažnai iš žmonių girdime, kad gyvūnas būtų puiki dovana jų vaikui, tėvams ar draugams. Tačiau ar pagalvojate, kad visa atsakomybė ir gyvūno likimas atitektų į to žmogaus rankas? Galbūt žmogus net nesvarstė apie tokią atsakomybę, nėra tam pasiruošęs, neturi tinkamų sąlygų. Prisiminkite, kad gyvūną pasiimate dar bent 10 metų į priekį, kainuoja veterinarinės paslaugos, dresūros pamokos, kokybiškas maistas ir kitos reikalingos priemonės. Net jeigu jums ir atrodo, kad visa tai žmogus, kuriam norite padovanoti gyvūną, gali suteikti, patikėkite mumis – jei žmogus tvirtai pasiryžęs priglausti gyvūną, jis turėtų pats atvykti su juo susipažinti.

 

Gyvūnas yra gyvas sutvėrimas, kuris lygiai taip pat kaip mes, žmonės, turi jausmus, širdį, savo nuomonę, yra pilnavertis šeimos narys ir geriausias žmogaus draugas. Tai nėra vienadienė pramoga ar žaisliukas, kurio galima atsikratyti, kai jis nusibos. Gyvūno iš esmės negalima įvardinti kaip dovanos, nes tai sukuria blogą tradiciją gyvūnus paversti tarsi dovanojamais daiktais.

 

Kokios yra dovanojimo pasekmės? Gyvūnai grįžta atgal į prieglaudas arba yra išmetami į gatvę, vėl padovanojami kitiems žmonėms. Kad viso to išvengtume, privalome dovanojimą stabdyti. Darome išimtį, jei pas gyvūną yra lankomasi jau seniai ir jo nepasiėmė prieš Kalėdinį laikotarpį dėl nepabaigtų atlikti procedūrų.

 

Elkimės sąmoningai ir atsakingai. Jaukių ir ramių artėjančių švenčių!☃️