Orai vėsta – keletas dalykų, kuriuos privalote žinoti ‼️

1. Pledai ir kiti medžiaginiai patiesalai į būdas. Negalima! Medžiaginiai užtiesaliukai, pledukai, pagalvės ir kitos, mums, dvikojams, atrodančios šiltos medžiagos, lauke ima traukti drėgmę. Todėl iš noro padaryti geriau ir šilčiau, iš tikrųjų padarysite drėgniau ir šalčiau. Ką daryti? Pridėkite į būdas šiaudų. Pigi ir labai gera medžiaga, kuri netraukia drėgmės ir suteikia papildomos šilumos.
2. Šaltis kyla iš žemės. Todėl būtina, tiesiog privaloma, kad būda turėtų medinį apšiltintą pagrindą. Kiekvienoje būdoje turi būti grindys ir apšiltinimo medžiaga, kitaip šuniui joje bus tikrai šalta. Nepagelbės įmestas pledukas ar šienas – reikia apšiltinto pagrindo. Žinoma, ne tik grindys, bet ir visa būda turėtų būti apšiltinta. Tačiau, jei kaimynų, senelių ar pažįstamų šuo gyvena prie būdos, kuri yra labai prasta, o jūs galite bent kiek padėti – pradėkite nuo pagrindo apšiltinimo.
3. Jei temperatūra krenta žemiau nulio ir lauke ilgai laikosi minusas, prisiminkite, kad vandenį dubenėlyje reikia keisti keletą kartų per dieną, nes jis užšąla, o šuo nebeturi, ko gerti. ❄️ Taip pat dubenėliai negali būti metaliniai. Jei yra galimybė, duokite gyvūnui šilto maisto.
4. Katės. Laukinės katės atvėsus orams eina šildytis prie šilto automobilio variklio, kartais įlenda į patį automobilio vidų, tad labai svarbu apžiūrėti, ar tikrai joks sušalęs pūkų kamuolėlis ten neįsitaisė.
Žinoma, tobulame pasaulyje kačių, gyvenančių lauke, nebūtų. Lygiai taip pat kaip ir šunų, gyvenančių prie būdų. Tačiau iki tokio pasaulio mums dar labai toli. Taip greitai visų keturkojų, gyvenančių netinkamomis sąlygomis, deja, bet neišgelbėsime. Vis dėlto, jei kiekvienas iš mūsų prisidėtų prie bent vieno keturkojo gyvenimo sąlygų pagerinimo – jau būtų daug geriau. Jei kažkam galite padėti apšiltinti būdą ar atvežti į ją šiaudų, dabar būtų pats laikas tą padaryti. 🧡
Dalinkimės, kad pamatytų ir kiti! 🐾