Savanoriauk

TRUMPALAIKĖ SAVANORYSTĖ

Visuomet laukiame pagalbos prieglaudoje, net jei tai savanorystė vienai dienai. Jeigu nenori įsipareigoti arba neturi pakankamai laiko ilgalaikei savanorystei, kviečiame atvykti pavedžioti šunų. Šunų vedžiojimas vyksta šiuo metu: 9.00 – 10:30, 17:30 – 19:30 Rekomenduojame atvykti pamainos pradžioje. Iš anksto registruotis nereikia. Apsirenkite patogia apranga bei avalyne. 16-17m. jaunuoliams būtina atsinešti raštišką tėvų sutikimą, o jaunesnius savanorius kviečiame atvykti su vienu iš tėvelių. Jei norite atvykti kartu su draugų, kolegų grupe, tuomet skaitykite skiltį „Svečių grupės“.

ILGALAIKĖ SAVANORYSTĖ

Kviečiame tave tapti „Lesės“ savanoriu ir padėti prižiūrėti bei gelbėti likimo nuskriaustus šunis bei kates.  Tai gali padaryti paprastai:

  • Turi būti sulaukęs 16 metų ir gauti raštišką tėvų leidimą (jei tau 18, leidimo nebeprireiks);
  • Užsiregistruoti lese.lt internetiniame puslapyje į naujų savanorių mokymus (anketa tik vilniečiams, su Kauno prieglauda susisiekite feisbuko paskyroje);
  • Kai sulauksi laiško savo el. pašte, reikės atvykti į prieglaudą, sudalyvauti mokymuose. Sėkmingai užbaigęs mokymus ir pasirašęs savanorystės sutartį, tapsi „Lesės“ savanoriu!

Svarbi informacija, norintiems savanoriauti:

  • Dėl socialinių valandų žiūrėti skiltį apačioje.
  • Per dvi savaites prašome bent vieno apsilankymo pamainoje (apie 3val.) Per dieną turime dvi pamainas: rytinę 9.00 – 12.30 (pas šunis), 9.00 – 12.00 (pas kates) ir vakarinę 17.30 – 21.00 (pas šunis), 18.00 – 21.00 (pas kates). Į pamainą savanoris užsirašo, kada gali ir kai pamaina dar nebūna pilna. 
  • Pamainos metu tvarkome šunų narvus, vedžiojame ir maitiname šunis, sutvarkome prieglaudą. Pas kates – tvarkome narvus karantinuose, o laisvuose kambariuose valome kraiko dėžutes, keičiame vandenį, plauname grindis. 
  • Svarbu paminėti, kad savanoriai dirba ne tik prieglaudoje! Visada ieškome tekstų rašytojų, fotografų, galinčių prisidėti prie socialinių tinklų turinio, maketuotojų, montuotojų, operatorių, naujų idėjų „generatorių“, transporto ir vairuotojų… O gal turi kokį talentą? Nebijok ir parašyk į nariai@lese.lt , visada laukiame! (tuomet anketos pildyti nereikia)

SOCIALINĖS VALANDOS

Apsilankę Vilniaus „Lesės“ prieglaudoje moksleiviai gali užsidirbti socialines valandas vedžiodami šunis. 16-17 metų mokinius priimame su raštiškais tėvų sutikimais, jaunesnius kviečiame atvykti kartu su tėvais. Atvykus su savimi reikia turėti socialinių valandų kortelę/lapą: Socialinių valandų blankas.

Prieš atvykstant būtina susisiekti su atsakingu savanoriu el. paštu lese.soc.val@gmail.com

Dėl socialinių valandų pildyti anketos ir pereiti apmokymų nereikia. Reikia tik tuo atveju, jei norėsite savanoriauti ilgesnį laiką, ne tik susirinkti socialines valandas.

SVEČIŲ GRUPĖS

Prieglaudoje visada laukiamos svečių grupės iki dešimties žmonių. Jei norite apsilankyti ir padėti savanoriams kartu su draugais, kolegomis ar artimaisiais, galite tai padaryti iš anksto suderinę su prieglaudos savanoriais. Tą padaryti galite parašydami el. paštu nariai@lese.lt. Padėti galėsite vedžiodami šunis. Tai didelė pagalba prieglaudai, kadangi kol Jūs vaikščiosite su keturkojais, savanoriai greičiau galės susitvarkyti prieglaudos viduje. Jūsų lauksime pamainų metu (9.15 – 11.00 ir 17.30 – 19:30). Grupėms nuo 3 žmonių registracija būtina.

"Savanorystė nėra apmokama - ne dėl to, kad ji nevertinga, bet dėl to, kad ji neįkainojama"