PRASIDĖJO KAČIUKŲ SEZONAS: KĄ DARYTI RADUS MAŽĄ KAČIUKĄ?

Šiuo metu sulaukiame begalės skambučių ir žinučių su prašymais padėti mažiems, ką tik gimusiems kačiukams. Deja, bet nevisiems spėjame atsakyti, o kadangi naujagimiems kačiukams yra svarbi kiekviena valanda, todėl informuojame, ką reikėtų daryti, radus mažą, savaitės ar kelių amžiaus kačiuką? 🐱
1. Pamatę paliktą kačiuką gatvėje, ne akivaizdžiai išmestą žmonių, iškart neimkite – gali būti, kad jo mama trumpam išėjusi.
2. Sušildykite mažylį, jei oro sąlygos prastos, o mamai nepasirodžius 1-2 valandas pasiimkite kačiuką.
3. Kreipkitės į prieglaudas ir vet.klinikas. Galbūt jos galės priimti kačiuką ir juo pasirūpinti.
4. Jeigu pagalbos nepavyksta surasti ir galite laikinai pagloboti kačiuką, parsineškite jį namo ir įkurdinkite dėžutėje, kuri nebūtų per didelė ir nebūtų galima iš jos išlipti. Labai svarbu, kad dėžutėje būtų švarus audinys ir šilumos šaltinis, kadangi jauni kačiukai negali reguliuoti savo kūno temperatūros.
5. Taip pat mažyliai negali patys atlikti gamtinių reikalų, natūraliai jiems tą padaryti padeda mama. Apvertus ant nugaros su servetėle stimuliuojant pilvą ir pauodegį padėsite jiems tai padaryti. Stebėkite, ar neviduriuoja kačiukas.
6. Dažnas maitinimas yra kritiškai svarbus. Priklausomai nuo amžiaus, kačiukai turi būti maitinami kas 2-5 valandas. Iki kol jiems sukaks mėnuo, nesant mamai maitinti reikia iš buteliuko arba švirkšto tik su specialiu pieno mišinuku, kurio įsigyti galima gyvūnų parduotuvėse. (karvės pieno kačiukams NEGALIMA duoti, kadangi galite tik pabloginti situaciją). Geriau maitinti dažniau, bet po nedaug, kad apsiprastų skrandis ir palaipsniui priaugtų svorio. Duodama mišinuko temperatūra turi būti apie 37 laipsnius.
7. Pavalgęs mažylis tikriausiai vėl užmigs. Suteikus šią pirmąją pagalbą galima ieškoti globos arba maitinančios mamos. Kadangi jaunų kačiukų priežiūra yra ypatinga ir mityba turi būti dažna, net ir naktimis, svarbu surasti tą suvokiantį globėją ir nevežti mažylių į prieglaudą nesusitarus, kadangi prieglaudose tokių sąlygų prižiūrėti neturime ir naujagimius mažylius gali globoti tik savanoriai, galintys jiems suteikti laikiną globą savo namuose.
Labai gaila, bet visų mažylių nepriimsime į laikiną globą ir negalėsime visiems padėti, todėl mažyliams svarbi ir jūsų pagalba! O mes visuomet maloniai galime pakonsultuoti jus apie kačiukų priežiūrą, pasidalinti skelbimais ir prisidėti prie pagalbos, kuo tik galime! 🧡